Lepší Vánoce třeskuté než tekuté.

Když v prosinci hrom ještě hučí, rok příští stále vítr fučí.

Matematický klokan je mezinárodní soutěž žáků 3.-9.ročníků v řešení matematických úloh. V rámci ČR jsou do ní zapojeny desetitisíce žáků ze základních i středních škol, obrazně řečeno,  od Aše po Hodonín. Do soutěže se každoročně zapojuje i naše škola. Děti ZŠ řeší úlohy ve 4 kategoriích:

- Cvrček (žáci 3.ročníku)

- Klokánek (žáci 4.+5. ročníku)

- Benjamin (žáci 6.+7. ročníku)

- Kadet (žáci 8.+9. ročníku)

Letos se zapojilo 139 žáků naší školy. V jednotlivých kategoriích nejvíce bodů získaly vesměs dívky (což trochu popírá zažitou představu, že dívky matematice nerozumějí a že je tento předmět doménou kluků). Od Cvrčka po Kadeta to tedy byly:

Lenka Šťovíčková (III.tř.), Barbora Sokolová (V.tř.), Veronika Vonšovská (VI. tř., o jejím úspěchu v okresním měřítku viz sekce Aktuálně) a Terezie Kvasničková (IX.tř.).

Organizace soutěže je velmi náročná na čas, proto patří poděkování všem vyučujícím matematiky a zejména p.učiteli Kolářovi, který byl koordinátorem celé akce a zpracoval veškeré výsledky

zde ke stažení