Prosinec naleje a leden zavěje.

Když v prosinci hrom ještě hučí, rok příští stále vítr fučí.

V úterý 12.ledna se zúčastnilo 9 žáků IX. třídy základního kola 6. ročníku mezinárodní soutěže YPEF na SLŠ ve Žluticích.

YPEF je znalostní soutěž zaměřena na žáky a studenty všech základních a středních škol.

Cílem této soutěže, která má své kořeny u polských lesníků, je zlepšit povědomí zejména mládeže, ale i celé společnosti, o významu lesů a zdůraznit význam lesnictví v současné době. Jedná se o mezinárodní soutěž, do které jsou aktivně zapojeny lesnické instituce z cca 10 zemí Evropy (více na www.ypef.cz)

Ve Žluticích se sešlo 12 tříčlenných družstev z Bochova, Manětína, Plzně a Žlutic. Soutěž měla tři části: vědomostní test, praktickou část a tzv.poznávačku.

Naše družstva dopadla následovně:

6. místo - Kateřina Moravcová, Kateřina Bečvářová, Petr Fišer (body 16,5 test, 5,5 praktická část, 11 poznávačka)

7. místo - Matěj Gašpár, Pavel Šlechta, Jiří Moucha (13,5 b, 6,5 b, 7 b)

9. místo - Michaela Rendlová, Sabina Cibulková, David Draský (12 b, 6,5 b, 5,5 b)

Všem zúčastněným žákům patří poděkování za velmi dobré reprezentování školy, zejména po stránce vystupování a chování.

V.Svoboda, garant soutěže na naší škole