Mléčná dráha v prosinci jasná, bude v příštím roce úroda krásná.

Když v prosinci hrom ještě hučí, rok příští stále vítr fučí.

Vítězné družstvo                       5. ročník soutěže ve vaření - VESELÁ VAŘEČKA

V měsíci květnu tohoto školního roku proběhl na naší škole již 5. ročník soutěže ve vaření s názvem VESELÁ VAŘEČKA. Do soutěže se přihlásili žáci II. stupně v počtu 42. Za úkol měli připravit libovolnou pomazánku. Hodnotilo se prakticky vše – jakým způsobem je pokrm připravován, oblečení, čistota práce, celkový vzhled jídla, slavnostní stůl a hlavně chuť. Družstva byla hodnocena body 0-10. Nakonec se porota – Nikola Moravcová, Eliška Hozáková(9.ročník) a Marta Giorgiutti(učitelka předmětu ČSP) shodla na pořadí:

1. místo obsadily Simča Klejdusová, Péťa Prokopová a Terezka Lehečková (6. ročník)
  2. místo obsadili Jan Šlechta, Jiří Vohryzka a Lukáš Prievara (8. ročník)
  3. místo obsadily Natálka Hozáková a Domča Soumarová (7. ročník)

Všichni zúčastnění byli oceněni drobnými dárky. Vítězům gratuluji a děkuji všem, kteří si zasoutěžili a těším se na příští, již 6. ročník soutěže VESELÁ VAŘEČKA.

Mgr. Marta Giorgiutti, pořadatelka soutěže