Logická olympiáda

I letos se žáci naší školy zúčastnili nominačního kola Logické olympiády, někteří jako ostřílení olympionici, jiní si soutěž vyzkoušeli poprvé. Logická olympiáda neprověřuje školní znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Je založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Žáci soutěží v různých věkových kategoriích. V kategorii pro první stupeň ZŠ se soutěže zúčastnili žáci David Vonšovský ze III. třídy a Richard Popelka ze IV. třídy. Oba se svými výsledky zařadili mezi 75% nejlepších řešitelů, přičemž mladší ze soutěžících se umístil v první pětině výsledkové listiny. Ze soutěžících z druhého stupně se mezi 75% nejlepších dostali celkem tři žáci: Veronika Vonšovská z IX. třídy, Ondřej Klaban z VIII. třídy a Simona Draská z IX. třídy. 44 nejlepších v každé kategorii postupuje do krajského kola soutěže. A i v něm bude mít naše škole v pátek 3. listopadu v karlovarské Krajské knihovně své reprezentanty. Postup do dalšího kola si vybojovala Veronika Vonšovská (15. místo z 573) a Ondřej Klaban (18.- 44. místo z 573). Žákům blahopřejeme k pěkným výsledkům, děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně dalších úspěchů.

Mgr. Michaela Vonšovská