Jaké zimy v prosinci, taková tepla v červnu.

Když v prosinci hrom ještě hučí, rok příští stále vítr fučí.

Celoroční čtenářská pátrací soutěž - úvod

V letošním roce bude po dobu října až května probíhat pro žáky 2. až 5. třídy pátrací čtenářská soutěž. V každém měsíci bude na chodbě vyvěšený krátký úryvek z knihy z naší knihovničky. Úkolem dětí bude danou knihu najít a odevzdat odpověď s názvem knihy a jejím autorem. Najít tímto způsobem knihu není jednoduché, a tak budou mít děti postupně k dispozici i drobné nápovědy. První tři nejrychlejší z každé třídy dostanou 5 bodů, další tři v pořadí 4 body, další trojice 3 body, poslední trojice 2 body a zbytek dětí, které odpověď přinesou, obdrží po 1 bodu. Soutěž proběhne celkem osmkrát, děti tedy mohou získat celkem 40 bodů za celý rok.

Děti budou pracovat s knihami. Znamená to také, že budou pamatovat na to, jak se mají ke knížkám chovat. A v neposlední řadě – hrát v duchu fair play – neradit si odpovědi.

Mgr. Simona  Černá