Celoroční čtenářská soutěž – vyhodnocení

Od října do května probíhala pro žáky 2. až 5. ročníku 1. stupně čtenářská pátrací soutěž. Po dobu 8 měsíců měly děti hledat podle citovaného textu tu správnou knihu z naší školní knihovničky, do které přinášejí samotné děti knihy, které už například nechtějí. V soutěži se bodovalo nejen úspěšné vypátrání správné knihy, ale také rychlost. Celkově bylo možné získat 40 bodů. Soutěž nebyla vůbec jednoduchá, ale měla dětem připomenout, jak krásné a důležité jsou knihy pro děti i pro nás dospělé. Úspěšnými hledači se stali žáci 3. a 5. třídy.

Celkové výsledky vypadají takto:

1. místo – Tereza Reichelová – 28 bodů – 5. třída

2. místo – Laura Marie Gašpárová – 25 bodů – 3. třída

3. místo – Natálie Kunclová – 19 bodů – 5. třída.

Poděkování patří i ostatním žákům, kteří se do náročné soutěže zapojili. Všichni účastníci byli odměněni sladkostmi, diplomem a vyškrabávacím blokem.

Jak to měli soutěžící obtížné, posuďte sami – hledat a vypátrat měli během roku těchto osm knih: Broučci, Strašpytlík, Bezpečně na cestách, Dobrodružství kuřátka Píp, Křeček, Mach a Šebestová ve škole, Sněhurka a Mezi námi koťaty.

Text, foto a organizace soutěží: Mgr. Simona Černá