Lepší Vánoce třeskuté než tekuté.

Po studeném prosinci bývá úrodný rok.

Plavání

Již několik let jezdí žáci třetí a čtvrté třídy v rámci tělesné výchovy na výuku plavání do Žlutic. Výuka má vždy 10 lekcí, během kterých se některé děti učí úplné začátky plaveckého výcviku, jako je položení na vodu, splývání a jiné činnosti. Děti dělají hodinu od hodiny vždy alespoň malé pokroky, takže na konci plaveckého výcviku se už nikdo nebojí vody a některé děti dokonce zvládnou uplavat i 200 metrů v kuse. Během výuky se děti naučí různé plavecké styly a také si zařádí ve vodě s různými zajímavými pomůckami. Děti jsou z plavání nadšené, je to zase něco jiného a nového a také se snaží ukázat, co v nich je. Letos se podařilo žákům třetí třídy získat hned 4 diplomy – DELFÍNA- za 200m, několik KAPRŮ- za 25 metrů a spoustu ŽELVIČEK- za 16 metrů plavání libovolným stylem.

Mgr. Kristýna Klasová