Přichází-li zajíc již v prosinci do zahrady, nastane tuhá zima.

Po studeném prosinci bývá úrodný rok.

Vybíjená

Tak jako každý rok i letos se s příchodem dubna přiblížil další ročník známého a velmi oblíbeného turnaje ve vybíjené, PREVENTANCUP. Tentokrát okrskové finále připadlo na 11. 4. 2013, kdy na naší škole proběhlo hezké sportovní dopoledne.

Hrálo se ve dvou kategoriích

• otevřená (smíšená)
  • dívčí

V první kategorii se zúčastnily tyto školy: ZŠ BOCHOV, ZŠ ŽLUTICE, ZŠ J. A. KOMENSKÉHO K. VARY a ZŠ BEČOV nad TEPLOU.

V druhé kategorii nastoupila pouze dvě družstva a to: ZŠ J. A. KOMENSKÉHO K. VARY a ZŠ BEČOV nad TEPLOU.

Nejprve jsme se přivítali, zopakovali si pravidla, vyzdvihli smysl vybíjené a důležitost FAIR PLAY a společně zahájili turnaj.

Žáci bojovali s velkým nasazením, nahrávali, vybíjeli, uhýbali míčům a především se snažili vydat ze sebe opravdu maximum. I přes snahu všech týmů není možné, aby zvítězili všichni a po odehraných zápasech, které některé rozhodl pouze rozdíl jednoho vybitého hráče, dopadl turnaj PREVENTANCUP takto:

OTEVŘENÁ KATEGORIE

DÍVČÍ KATEGORIE

1. místo ZŠ J. A. KOMENSKÉHO

2. místo ZŠ BOCHOV

2. místo ZŠ BEČOV nad TEPLOU

3. místo ZŠ ŽLUTICE

Mrg. Kristýna KlasováZŠ BOCHOV reprezentovali letos tito žáci 5. třídy: Josef Hejhal, David Peha, Daniel Vazač, Jiří Pták, Andrej Orobinec, Petr Faldus, Vladimír Booura, Marek Marek, Eliška Hozáková a Adéla Otáhalová.

Všem žákům a pedagogickým doprovodům patří velký dík za dobrou atmosféru a hezké sportovní výkony.