7. 12. a 14. 12. 2016 proběhly další zápasy v rámci série žákovských turnajů. Žáci devátých, osmých, sedmých a šestých tříd odehráli turnaje ve florbalu proti žákům ze ZŠ Toužim a ZŠ Teplá.

Obě sportovní dopoledne proběhla v duchu fair-play, děvčata i chlapci jeli hrát s velkým nadšením a pozitivním očekáváním, což se velmi kladně odrazilo na jejich hře.

Chlapci vybojovali krásná dvě druhá místa, děvčata odjela s diplomy za dvě třetí místa.

Opět chci pochválit všechny zúčastněné. Projevili bojovnost, vytrvalost, ale i slušnost a ohleduplnost vůči soupeřům. Utkání byla velmi svižná, hrála se vždy na 2 poločasy. Chlapci po 15 minutách, děvčata po 10 a odehrála se utkání každý s každým. Na závěr si ve zbylém čase děti zahrály míčové hry – střelbu na koš („vyřazovák“) a vybíjenou, kde se promíchaly se všemi zúčastněnými školami a vytvořily smíšené týmy. Využily také znalostí a dovedností žákyň z Toužimi, které hrají košíkovou závodně, a požádaly o malý trénink správné techniky střelby na koš od „profesionálů“.

Obě dopoledne jsme si skvěle užili. Věříme, že v dalších sportovních utkáních přivezeme další medaile.

Děkuji všem zúčastněným za výbornou reprezantaci školy, diplomy jsou vystavené na sportovní nástěnce.

Mgr.  Hana Staňková