Celoroční soutěž o kolektivních sportech - úvod

Po celý školní rok bude na 1. stupni probíhat soutěž o sportech. V loňském roce jsme soupeřili pohybem, letos si mezi sebou porovnáme síly znalostmi o sportech a jejich pravidlech. Každý měsíc od října do května nás bude čekat jeden kolektivní sport, v mnoha z nich i naše malá republika dosáhla nemalých úspěchů. A o které sporty se jedná? Fotbal, lední hokej, basketbal, volejbal, florbal, házená, ragby a basebal. Děti budou mít vždy po určitou dobu k dispozici text o jednotlivém sportovním odvětví. Poté už bez textu budou samostatně odpovídat na 10 otázek. Za každou mohou získat 1 bod. Maximum bodů je 10 v každém měsíci, celkově tedy 80 za celý školní rok. Vyhodnocení proběhne pro každou třídu zvlášť.

Mgr. Simona Černá, organizátorka soutěže