Dobročinný jarmark

Vážení rodiče, i když už možná některým z Vás připadá, že se s výzvami k solidaritě v poslední době roztrhl pytel, nechceme stát stranou.

I naše škola má chuť zapojit své zaměstnance, žáky i jejich rodiče do dobročinné akce. Nechali jsme se tedy inspirovat svým okolím a na úterý 8. března plánujeme uspořádat dobročinný jarmark, jehož výtěžkem přispějeme organizaci Člověk v tísni na sbírku SOS Ukrajina.

Naše představa jarmarku je taková, že zaměstnanci i žáci budou mít možnost přispět na dobrou věc dvěma způsoby:

1. Nejpozději v úterý ráno (před osmou hodinou) přinesou do sborovny dobroty, případně výrobky k prodeji.
  2. Během úterních přestávek přijdou na jarmark a něco si koupí.

K bodu 1. – Co mohu přinést k prodeji?

Na jarmarku chceme prodávat pouze dva druhy zboží, a sice:

1. Dobroty, které si děti koupí a snědí ke svačině, případně si je odnesou domů (pro tento případ je dobré vybavit děti prázdnými boxy na svačinu). Konkrétně máme na mysli třeba upečené muffiny, buchty, bábovky, koláče, koblížky…, ale i třeba koupené sušenky, oplatky, i jiné sladkosti. A nemusí jít nutně pouze o sladkosti. Jen by bylo dobré nenosit nic po jednotlivých kusech, aby možnost koupit si stejný produkt mělo více dětí.
  2. Drobné dárečky, které mohou děti doma darovat třeba mamince nebo babičce k MDŽ. Např.: přívěsky, náramky, jiné dárkové předměty. I zde uvítáme více předmětů jednoho druhu, aby mělo možnost zakoupení co nejvíce dětí.

U obou skupin zboží by bylo hezké (ale není to podmínkou), kdyby v rámci možností třeba svými barvami symbolizovaly účel jarmarku – pomoc Ukrajině.

Zboží bude na jarmarku prodáváno za ceny od 10,-Kč do 30,-Kč. Pokud bude chtít kdokoli přispět částkou vyšší, samozřejmě může.

Za jakýkoli příspěvek Vám předem děkujeme.

Datum vložení: 4. 3. 2022 14:13
Datum poslední aktualizace: 21. 6. 2022 14:15

Studený a mokrý duben plní sklepy a sudy.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.

oblačno 11 °C -1 °C
sobota 27. 4. skoro jasno 16/2 °C