Třídní schůzky

Vážení rodiče, vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci musím po zralé úvaze z preventivních důvodů přistoupit ke zrušení klasického modelu třídních schůzek.

Došlo by při nich ke kontaktu velkého množství osob a především pedagogové by byli vystaveni značnému riziku. V úterý 23. 11. 2021 proběhne od 14h čtvrtletní pedagogická rada, po které bude uzavřeno čtvrtletní hodnocení. To budete mít následně u jednotlivých předmětů k nahlédnutí na Bakalářích. Třídní učitelé Vám prostřednictvím hromadné zprávy sdělí důležité informace, případně osloví ty z Vás, u kterých budou mít potřebu individuálního řešení. Pokud Vy sami budete mít jakýkoli problém, který byste rádi řešili s některým vyučujícím osobně, domluvte si prosím schůzku. Využít můžete buď e-mailovou komunikaci s konkrétním učitelem (adresy máte k dispozici na webových stránkách školy, vždy ve formátu jméno.příjmení@zsbochov.cz – vše bez diakritiky, Struktura školy - Základní škola Bochov (zsbochov.cz)), případně se můžete domluvit telefonicky na některém ze školních telefonních čísel.

Navzdory hrozícímu riziku musím konstatovat, že „Covid-situace“ je prozatím v naší škole příznivá. Doposud jsme se setkali pouze se dvěma případy pozitivity u našich žáků, kdy jen jeden z nich měl za následek karanténu spolužáků, která ovšem vyšla na dobu podzimních prázdnin. V následujících dvou týdnech nás čeká plošné testování žáků, a to 22. a 29. 11.

I nadále platí, že by do školy neměly přicházet děti s projevy nemoci. Sami jste jistě schopni posoudit, zda je Vaše dítě ve stavu, kdy zvládne celodenní přítomnost ve škole a kdy neohrožuje své okolí. Pokud dítěti není dobře (bolí ho hlava, břicho, má zvýšenou teplotu…), není dobré jeho návrat do školy uspěchat. I když pochopitelně rozumíme Vaší snaze zamezit zbytečné absenci. Všichni víme, že v učení není nic přínosnějšího než osobní přítomnost žáků ve škole. Doufejme tedy, že nás nečeká žádné dlouhodobé zavření škol.

Na závěr bych ráda reagovala na svou nedávnou prosbu o podporu školy formou sponzorského daru, která se bohužel až na výjimky nesetkala s odezvou. To mě dovedlo k úvaze, že byť byste možná někteří neměli s určitou formou podpory problém, nechce se Vám „investovat do neznáma“. Je samozřejmě možné Váš sponzorský dar někam cílit. Např.: Věnujete škole 500,- a určíte si, že byste chtěli, aby byly peníze použity na akci třídy Vašeho dítěte. Dar nemusí být jen finanční, může být materiální. Např.: Blíží se mikulášská nadílka, která proběhne v pátek 3. 12. a bude určena žákům prvního stupně. Můžete se domluvit s třídní učitelkou Vašeho dítěte, že byste rádi přispěli třeba balením bonbónů, které paní učitelka rozdělí do balíčků jednotlivým žákům. Nebo přinesete tolik pitíček/lízátek/mandarinek…, kolik je ve třídě dětí. Uvádím jen příklady toho, že lze školu podpořit i v případě, že není ve Vašich možnostech dávat komukoli finanční dary. Konkrétnější budou možná sami třídní učitelé v informacích, které obdržíte místo třídních schůzek. Dosavadní letošní sponzorské dary – 2x 500,- od rodičů žáků VII. třídy budou použity na vybavení do nové cvičné kuchyně, kterou v rámci pracovních činností využívají především žáci druhého stupně.

S díky za přízeň a přáním pevného zdraví

Mgr. Michaela Vonšovská

Datum vložení: 18. 11. 2021 14:29
Datum poslední aktualizace: 21. 6. 2022 14:30

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Teplé deště v dubnu - teplé dny v říjnu.

dnes, úterý 16. 4. 2024
středa 17. 4. slabý déšť 7/0 °C