Základní škola Bochov

Přijmeme učitelku/učitele na 2. stupeň. Více informací u ředitelky školy. Nejlépe na tel. 732 721 719, případně e-mailem na info@zsbochov.cz

Celoroční sportování VII

Celoroční soutěž o sportech – 7. kolo – duben – ragby

V dubnu jsme soutěžili v předposledním úkolu – sportem bylo velmi fyzicky náročné ragby. Dětem se trochu pletlo s americkým fotbalem, který znají z televize. S odpověďmi si tentokrát poradila nejlépe 3. třída, kde dosáhli plného počtu 10 bodů.

Výsledky v jednotlivých třídách:

2. třída – 3 žáci po 9 bodech: Michtalík Jiří, Těsnohlídková Eva Justina a  Zoglauer Matěj

3. třída – 2 žákyně 10 bodů: Vohryzková Laura a Záluská Šarlota

4. třída – 1 žák 7 bodů: Groň Denis

5. třída – 3 žáci po 7 bodech: Holba Lukáš, Holečková Laura a Reichelová Tereza

O T Á Z K Y    K    R  A  G  B  Y

1. Jakým míčem se hraje: a) kulatým         b) hranatým                                  c) šišatým
  2. Kolik hraje při zápase celkem brankářů:  a) 2          b) žádný                      c) 4
  3. Utkání v ragby trvá: a)2 x 30 minut                          b) 2 x 40 minut           c) 2 x 60 minut
  4. Hra je pojmenovaná podle: a)názvu města       b) jména zakladatele hry    c) názvu státu
  5. Karty za fauly jsou barvy:  a)zelené a červené   b) žluté a červené             c) žluté a zelené
  6. Mlýn v ragby má význam:  a)místa, kde se hráči perou o míč   b) seskupení hráčů k           c) získání bodu
  7. Hřiště je velikosti:  a)1 fotbalového hřiště       b) 2 fotbalových hřišť    c) 3 fotbalových hřišť
  8. Kolik hráčů hraje na hřišti za jedno mužstvo:  a) 15     b) 14               c) 13
  9. Ragby se hraje na:  a) body           b) souboje                 c) góly
  10. Branka má tvar písmene:    a) H              b) B                  c) D                                            Mgr. Simona Černá
Datum vložení: 2. 5. 2019 10:31
Datum poslední aktualizace: 21. 6. 2022 10:38
Autor: Správce Webu