Základní škola Bochov
Základní škola Bochov

Přijmeme učitelku/učitele na 2. stupeň. Více informací u ředitelky školy. Nejlépe na tel. 732 721 719, případně e-mailem na info@zsbochov.cz

Slohové práce deváťáků

SOCIÁLNÍ SÍTĚ
V dnešní době je nejpopulárnější Facebook, neboli ,,Obličejová kniha‘‘. Mně osobně, jako spoustu dalších, nutí se několikrát denně přihlašovat, abych věděla, kdo co nového přidal za příspěvek. Vím, že by to tak nemělo být a že bych se podle slov mých rodičů měla jít proběhnout s kamarády ven. Avšak ten modrý zloděj času se zdviženým palcem častokrát zvítězí nad probíháním venku. Samu sebe však ještě považuji za ten lepší případ. Nedělám si z Facebooku žádné soutěže se svými kamarády o to, kdo z nás bude mít více komentářů a palců nahoru u fotek či nějakých dalších příspěvků. Musím uznat, že teď většina z nás už má také i Instagram, který je určen pro fotky různých jídel. Ale kdo z nás má na instagramovém profilu jen fotky s jídlem? Asi nikdo z nás! Všichni ho používáme jen k focení nás samých, či fotek s přáteli, které jsou jen hrozně až přebytečně upraveny nehezkými efekty. No a v neposlední řadě je 3. nejpopulárnější sociální sítí Snapchat. Na této síti si lidé posílají mezi sebou různé fotky, co právě dělají. Někteří z nás to mají jako povinnost posílat kamarádům několik tzv. snapů denně. Ukazují tím, co celý den dělají. Když ráno vstanou, jako první si vyfotí peřinu a k tomu přidají popisek ,, Dobré ráno‘‘. No není to nad míru zajímavé? Pro většinu lidí spíše otravné. Pokaždé, když nám přijde něco neskutečně moc zajímavého, tak si to hned vyfotíme a hned rozesíláme ostatním. Teď už to bohužel je tak, že když jdeme třeba na hrad, tak si nefotíme hrad, nýbrž naše zablácené tenisky.
Zkrátka, hlavně mladí lidé svůj volný čas tráví na sociálních sítích, místo toho, aby ho trávili se svými přáteli. Schválně jsem nepoužila ,, dnešní mládež‘, neboť kdo může říct, že kdyby naše babičky a dědové mohli využívat takových služeb, že by jich nevyužili? Doba se mění, ale lidé jsou přece pořád stejní, ne?

 Kateřina Moravcová, IX.tř.

 

Takové normální ráno

„Už zase ráno,“ říkám si, když budík neustále zvoní a nechce se vypnout.

Každé ráno je to stejné, je to, jako by vás parní válec přejel dvakrát tam a zpátky.

Když už se odhodlám, že vstanu, je čtvrt na osm. V tu chvíli začínám lítat po baráku, během pěti minut jsem nasnídaná, oblečená a připravená k odchodu.

To by to ale nebylo moje ráno, kdyby se mi pokaždé něco nestalo… pasta na triku, snídaně na triku...,a tak zase nestíhám.

Pobalím si všechny věci do školy a zjistím, že jsme měli mít domácí úkol.  No nic, dodělám to ve škole, říkám si . Tak konečně vyjdu z domu a zjistím, že nemám svačinu…….

Vendula Baštářová, IX.třída.

 

       Závislost

Závislost je v této době veliký problém. Ať je to závislost na alkoholu či drogách. Proč vlastně tyto závislosti  vznikly? Vznikly, protože lidé v dávnějších dobách objevili drogy a alkohol. Kdyby je neobjevili , nebyly by teď takové problémy s návykovými  látkami . Největší problém je to, že toho postupně potřebujete víc a víc a tím pádem se krade, vraždí a jiné zrůdnosti. Já na ničem závislý nejsem,  takže nevím,  jaké to je se z toho dostat,  ale myslím si, že je to velice obtížné.

Petr Fišer, IX.tř.

Škola

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Kdo se v máji ožení, přivodí si soužení.

Pranostika na akt. den

Na mokrý květen přichází suchý červen.

Východ a západ slunce

Slunce vychází:5:14

Slunce zapadá:20:54

Certifikát

Základní škola Bochov, Okružní 367 - netkatalog.czZákladní školy - netkatalog.cz

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Aktuální počasí

dnes, sobota 18. 5. 2024
slabý déšť 13 °C 8 °C
neděle 19. 5. slabý déšť 17/7 °C
pondělí 20. 5. slabý déšť 20/7 °C
úterý 21. 5. déšť 17/10 °C

Svátek

Svátek má Nataša

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Mezinárodní den muzeí

Zítra má svátek Ivo

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Den památky obětí nemoci AIDS

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:3
DNES:171
TÝDEN:1444
CELKEM:1047420