Základní škola Bochov
Základní škola Bochov

Slohové práce deváťáků

SOCIÁLNÍ SÍTĚ
V dnešní době je nejpopulárnější Facebook, neboli ,,Obličejová kniha‘‘. Mně osobně, jako spoustu dalších, nutí se několikrát denně přihlašovat, abych věděla, kdo co nového přidal za příspěvek. Vím, že by to tak nemělo být a že bych se podle slov mých rodičů měla jít proběhnout s kamarády ven. Avšak ten modrý zloděj času se zdviženým palcem častokrát zvítězí nad probíháním venku. Samu sebe však ještě považuji za ten lepší případ. Nedělám si z Facebooku žádné soutěže se svými kamarády o to, kdo z nás bude mít více komentářů a palců nahoru u fotek či nějakých dalších příspěvků. Musím uznat, že teď většina z nás už má také i Instagram, který je určen pro fotky různých jídel. Ale kdo z nás má na instagramovém profilu jen fotky s jídlem? Asi nikdo z nás! Všichni ho používáme jen k focení nás samých, či fotek s přáteli, které jsou jen hrozně až přebytečně upraveny nehezkými efekty. No a v neposlední řadě je 3. nejpopulárnější sociální sítí Snapchat. Na této síti si lidé posílají mezi sebou různé fotky, co právě dělají. Někteří z nás to mají jako povinnost posílat kamarádům několik tzv. snapů denně. Ukazují tím, co celý den dělají. Když ráno vstanou, jako první si vyfotí peřinu a k tomu přidají popisek ,, Dobré ráno‘‘. No není to nad míru zajímavé? Pro většinu lidí spíše otravné. Pokaždé, když nám přijde něco neskutečně moc zajímavého, tak si to hned vyfotíme a hned rozesíláme ostatním. Teď už to bohužel je tak, že když jdeme třeba na hrad, tak si nefotíme hrad, nýbrž naše zablácené tenisky.
Zkrátka, hlavně mladí lidé svůj volný čas tráví na sociálních sítích, místo toho, aby ho trávili se svými přáteli. Schválně jsem nepoužila ,, dnešní mládež‘, neboť kdo může říct, že kdyby naše babičky a dědové mohli využívat takových služeb, že by jich nevyužili? Doba se mění, ale lidé jsou přece pořád stejní, ne?

 Kateřina Moravcová, IX.tř.

 

Takové normální ráno

„Už zase ráno,“ říkám si, když budík neustále zvoní a nechce se vypnout.

Každé ráno je to stejné, je to, jako by vás parní válec přejel dvakrát tam a zpátky.

Když už se odhodlám, že vstanu, je čtvrt na osm. V tu chvíli začínám lítat po baráku, během pěti minut jsem nasnídaná, oblečená a připravená k odchodu.

To by to ale nebylo moje ráno, kdyby se mi pokaždé něco nestalo… pasta na triku, snídaně na triku...,a tak zase nestíhám.

Pobalím si všechny věci do školy a zjistím, že jsme měli mít domácí úkol.  No nic, dodělám to ve škole, říkám si . Tak konečně vyjdu z domu a zjistím, že nemám svačinu…….

Vendula Baštářová, IX.třída.

 

       Závislost

Závislost je v této době veliký problém. Ať je to závislost na alkoholu či drogách. Proč vlastně tyto závislosti  vznikly? Vznikly, protože lidé v dávnějších dobách objevili drogy a alkohol. Kdyby je neobjevili , nebyly by teď takové problémy s návykovými  látkami . Největší problém je to, že toho postupně potřebujete víc a víc a tím pádem se krade, vraždí a jiné zrůdnosti. Já na ničem závislý nejsem,  takže nevím,  jaké to je se z toho dostat,  ale myslím si, že je to velice obtížné.

Petr Fišer, IX.tř.

Škola

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Podzim na strakaté kobyle jezdí.

Pranostika na akt. den

Svatý Václav Čechům přeje, neprší-li na něj, dobře se za rok seje a ještě více ve stodole děje.

Východ a západ slunce

Slunce vychází:7:02

Slunce zapadá:18:54

Certifikát

Základní škola Bochov, Okružní 367 - netkatalog.czZákladní školy - netkatalog.cz

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Aktuální počasí

dnes, čtvrtek 28. 9. 2023
slabý déšť 15 °C 8 °C
pátek 29. 9. slabý déšť 12/7 °C
sobota 30. 9. slabý déšť 13/5 °C
neděle 1. 10. slabý déšť 19/14 °C

Svátek

Svátek má Václav

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Den české státnosti

Zítra má svátek Michal

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:1
DNES:312
TÝDEN:1120
CELKEM:988432