Základní škola Bochov

Ekologická výchova

Třeťáci a ekologická výchova

V říjnu jsme s dětmi nahlédli do oblasti ekologie. Motivací pro nás byl nejen po dlouhé době návrat do škol a připomenutí si potřeby třídit odpad doma i ve třídě, ale také vědomostní a poznávací soutěž EKOHRA k Mezinárodnímu dni elektroodpadu, kterou pro celou školu připravila p. uč. Monika Macháčková z II. třídy. Na školním hřišti připevnila cedulky s vyobrazenými elektrozařízeními určenými k třídění. Děti si celý areál mohly samy procházet a vyškrtávat předměty, které můžeme recyklovat, odměnou jim bylo pískající překvapení, které se dětem moc líbilo. Mladší děti měly při hře k dispozici tabulky s obrázky. Starší děti si mohly pomocí QR kódů načíst a vyhledávat text a volit správné odpovědi.

Protože se s touto akcí pojila možnost i výtvarné soutěže Hrajeme si s odpady, vyhlášená Karlovarským krajem a společností EKO-KOM, a.s, pustili jsme se  poté s třeťáčky do další práce. Ke splnění tématu Krajina plná života, který měl být zpracován trojrozměrně, jsme využili pro nás i neobvyklé materiály – baterie, části ze starého vyřazeného mobilu, kabely, žárovku, textil, stavební suť, síť, provázek, bublinkovou folii, plechovky a samozřejmě všudypřítomné plasty, neboť výrobek musel splňovat podmínku recyklovatelných/recyklovaných a přírodních materiálů. Lepili jsme, stříhali, vymýšleli nápady a vybírali z nich, zkoušeli. Nevíme, zda v tak nabité soutěži uspějeme, ale v každém případě se nám vyrábění i celkový výsledek líbil a přinesl nám radost ze společné práce.

EVVOEVVOEVVOEVVOEVVOEVVOEVVOEVVOEVVOEVVOEVVOEVVOEVVOEVVO

Mgr. Simona Černá

Když v prosinci mrzne a sněží, úrodný rok na to běží.

Studený prosinec se sněhem dá žito na každé výšině.

dnes, čtvrtek 8. 12. 2022
pátek 9. 12. slabý déšť 3/2 °C